Kodestube Lig tv izle
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kodestube Lig tv izle

Kodestube Lig tv izle

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bir damla, bugün çok büyüdü

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Bir damla, bugün çok büyüdü Empty
MesajKonu: Bir damla, bugün çok büyüdü   Bir damla, bugün çok büyüdü Icon_minitimeCuma Ekim 23, 2009 5:30 pm

damla, bugün çok büyüdü"

17 Ekim 2009 Cumartesi * 13:01

Kutlama törenin açılış konuşmasını yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, çok anlamlı bir günü yaşadıklarını söyledi.

Galatasaray Kulübü'nün 104. kuruluş yılı etkinlikleri, Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen organizasyonlarla sona erdi. Sarı-kırmızılı kulübün kurucusu ve ilk başkanı Ali Sami Yen'in dün Feriköy Mezarlığı'ndaki kabri başında anılmasıyla start alan kuruluş yılı etkinlikliklerine, WOW Otel'de düzenlenen geceyle devam edilirken, bugün ise Galatasaray Lisesi organizasyonların son durağı oldu.

Galatasaray Lisesi bahçesinde toplanma ve ardından okul bahçesindeki ****** heykeline çelenk konulmasıyla başlayan etkinliklerde, kulübün en yaşlı üyesi olarak, Galatasaray Müzesi'nin yöneticiliğini de sürdüren 1920 doğumlu Ali Oraloğlu, yaş kütüğüne 104. yıl plaketini çaktı.

Ayrıca, Galatasaray Kulübü'nde 50. yıllarını dolduran üyelere de, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar tarafından berat ve madalyaları verildi.

-POLAT: ''104 YIL ÖNCE ATILAN BİR DAMLA, BUGÜN ÇOK BÜYÜDÜ''-

Kutlama törenin açılış konuşmasını yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, çok anlamlı bir günü yaşadıklarını söyledi. Galatasaray Kulübü'nün 104 yıl önce yine Galatasaray Lisesi'nde, Ali Sami Yen bey ve arkadaşları tarafından kurulduğunu hatırlatan Polat, şunları kaydetti:

''O günden bu güne, toprağa atılan bir damla, bugün çok büyüdü. 104 yıl önce atılan bir damla, büyüyerek bugün Türkiye'nin dünyadaki ilk ve tek uluslararası markası oldu. Milyonların gönlünde yer etti ve Galatasaray oldu. Böyle bir kurumun ve hayat tarzının üyeleri olarak buradayız. Yaşanan 104 yılın ardından, 105. yılımızın ilk günü. Bize böyle büyük bir dünya markasını, yaşam tarzını ve felsefesini kurup, bugüne kadar taşımamıza sebep olan, başta Ali Sami Yen bey olmak üzere, şu anda aramızda olamayanların hepsini rahmetle anıyorum. Burada hayatta olup, Galatasarayımız'a çok emek veren başkanlarımız, yöneticilerimiz, sporcularımız, çalışanlarımız var. Galatasaray için verdikleri emekler için teşekkür etmek istiyorum.''

Kendisine ve yönetim kuruluna Galatasaray'da icraat yapma teveccühünü verdikleri için üyelere teşekkürlerini sunan Polat, ''Benim için dünyada olabilecek en üst makam, Galatasaray Spor Kulübü'nün başkanlığıydı. Çok şanslıyım ki, beni bu makama layık gördünüz. Bitirilen 104 yılda, zaman zaman üzüntülü ama büyük zamanlarda mutlulukların olduğu dönemlerdir. Bundan sonrası için dilerim ki, Galatasaraylılar'ın, tüm Türkiye'nin, Galatasaray ile sevinip, gurur duyacağı yıllar olsun'' şeklinde konuştu.

Galatasaray Kulübü'nün 104. kuruluş yılı etkinliğinin son bölümünde, geride kalan sezonda kazanılan ödül ve kupalar tanıtıldıktan sonra, yönetim kurulu üyesi Mümtaz Tahincioğlu tarafından, Galatasaray Müzesi Müdürü Ali Oraloğlu'na tesim edildi. Organizasyon daha sonra birlikte pilav yenilmesiyle noktalandı. Ayrıca, geleneksel olarak düzenlenen müze ziyareti de lisedeki etkinliklerin sona ermesinin adından yapıldı.
http://kodestube.bosforum.org

Bir damla, bugün çok büyüdü
1 sayfadaki 1 sayfası